Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi

Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi; 2009 yılından bugüne, üç ayda bir basılı ve elektronik olarak yayınlanan, uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, her yıl Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda dört sayı çıkarmaktadır.

Dergi Türkçe, İngilizce veya Rusça dilinde yazılmış çalışmaları kabul etmektedir.

Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi açık-erişimli (open access) bir dergidir ve tüm makaleleri web sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

AZERBAYCAN DEVLET MEMURLUĞU SİSTEMİ

Recep REHİMLİ

Devlet yönetiminin etkili ve verimli kamu hizmeti sağlayabilmesi her zaman önemli konulardan biri olmuştur. Devlet nitelikli personel ile donatıldığı ölçüde halka daha iyi hizmet sunabilir. Bu itibarla bütün devletler kamu hizmetlerinin adil, çabuk, akılcı, ucuz ve demokratik bir şekilde yerine getirilmesi amacıyla teşkilatlar kurmuşlar ve bu hizmetleri yerine getiren devlet çalışanları için çeşitli kamu personeli yönetim sistemleri benimsemişlerdir. Bu çalışma yeniden bağımsızlık kazandıktan sonra Azerbaycan’da Kamu Personeli Yönetim Sisteminin incelenmesi üzerine yapılan bir araştırmadır. Kamu personel rejiminin ilkeleri, memurların statüsü, hakları, yükümlülükleri ve genel olarak kamu personeli yönetim sisteminin çalışma düzeyi hakkında bilgi sunulmuştur.

Anahtar Kelimeler: Yönetim, devlet, işçi, memur, kamu personeli.

Please publish modules in offcanvas position.


Creative Commons Lisansı